1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Нові крісла для Харківської...
 1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Нові крісла для Харківської...
 1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Нові крісла для Харківської...

Нові крісла для Харківської філармонії від меблевої фабрики Прем’єра

11.05.2019

Сьогодні, 14 лютого після довгих років реконструкції у Харкові відкриється обласна філармонія. В оновленій будівлі відбудеться концерт симфонічної музики. Це вагома культурна подія у житті Харкова та України, адже Харківська обласна філармонія – один із найстаріших концертних залів країни та пам’ятник архітектури. Саме тому меблева фабрика Прем’єра особливо пишається участю у масштабному проекті. Харківська фабрика театральних крісел виготовила 775 крісел та стільців для великої глядацької зали філармонії.

Реконструкція Харківської філармонії розпочалася ще у 2006 році. За ці роки було відновлено фасад будівлі, великий глядацький зал та лоджії, камерна зала та історичний зал-фойє, 3d панно, люстри та акустична мушля, замінені покрівля та вентиляція. Це перший за 100 років капітальний ремонт філармонії, тому реконструкцію вже називають “проектом століття”.
За проектом реконструкції, крісла та концертна зала в цілому мають максимально нагадувати глядацьку залу зразка ХІХ століття. Тому спеціально для філармонії фабрика розробила нову модель крісел для глядацьких залів “Марсель”. Це елегантні розкішні м’які крісла з відкидними сидіннями.

Під час реконструкції одним з головних завдань було збереження унікальної акустики концертної зали, де колись виступали Шаляпін, Чайковський та інші визначні діячі мистецтв. Для збереження акустичних характеристик залу, крісла для філармонії були виготовлені з натурального дерева. Дерев’яні елементи (основа, підлокітники, обклади) виконані зі світлих порід дерева. Стійки крісел захищають латунні накладки.


Крісла обиті спеціальною меблевою тканиною, розрахованою на використання у публічних приміщеннях. Колір – бордо. Крісла мають м’яке наповнення. Для зручної орієнтації глядачів у залі крісла оснащені номерками місця та ряду.

Після завершення фарбувальних робіт та відновлення підлоги в основному залі фабрика розпочала роботи по встановленню крісел. Ще у грудні спеціалісти фабрики приїхали до будівлі філармонії аби встановити крісла у концертному залі. Частина крісел (698 шт) мають стаціонарні стійкі, ці крісла мають кріпитися до підлоги. Інша частина (68 шт) мають переносні стійки. Адміністрація філармонії може використовувати їх під час аншлагових виступів, коли треба збільшити кількість посадочних місць у залі.

Також для філармонії фабрика поставила комплект меблів для сидіння. Фабрика виготовила 100 дерев’яних стільців “Глорія”. Це класичні театральні стільці з м’якою спинкою та сидінням. Їх використовують як додаткові сидіння у лоджіях.
Для оркестру виготовлено 110 низьких та 10 високих стільців чорного кольору, а для холу філармонії 100 м’яких пуфів з екошкіри.

Після сьогоднішнього відкриття, філармонія перетвориться на сучасний мистецький комплекс з трьома концертними залами: велика зала філармонії, камерна зала та органний зал. Всі три зали філармонії одночасно зможуть приймати 1,5 тисячі осіб.
Меблева фабрика Прем’єра також поставила крісла для органного залу, який було відкрито у 2016 році.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *