1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Національний драматичний театр імені...
 1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Національний драматичний театр імені...
 1. |
 2. Крісла для залів, Новини
 3. |
 4. Національний драматичний театр імені...

Національний драматичний театр імені Івана Франка відзначає 100-річний ювілей

28.08.2020

Круглу дату святкує в цьому році Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка — 100 років від дня свого заснування.

З цією знаменною подією театр привітав Президент України Володимир Зеленський, 28 серпня вручивши нагороди за вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва артистам театру.

Історія театру почалася в далекому 1895 році в Києві, коли на площі, що звільнилася від осушення ставка, акціонерним Товариством київського житлового будівництва було прийнято рішення побудувати новий театральний будинок. Вже в 1896 році почалися будівельні роботи по проекту відомих київських архітекторів Георгія Шлейфера і Едуарда Брадтмана. А через два роки, 10 жовтня 1898, відбулося урочисте відкриття нового театру.

Датою заснування театральної трупи імені Івана Франка, що переїхала з Харкова до Києва, прийнято вважати 28 січня 1920 року. Саме від цієї дати і веде відлік нинішня історія театру.

За час свого існування будівля театру пережила чимало реконструкцій. Самих відчутних втрат театру завдала Велика Вітчизняна війна, за час якої сама будівля і прилегла до неї територія прийшли в серйозний занепад.
Остання реконструкція була проведена в 2011 році і знаменна для нашої фабрики вона тим, що ми прийняли в ній безпосередню участь.

Реконструкція про яку йде мова, була ініційована Міністерством культури України, кошти на яку виділялися за програмою “Фінансова підтримка національних театрів”. В результаті чого на прилеглій території були виконані протизсувні роботи, приміщення театру зазнали капітального ремонту, а сценічний зал змінив забарвлення і глядацькі крісла.

Нові крісла в кількості 378 штук були виготовлені і встановлені Меблевою фабрикою Прем’єра. У виборі моделі крісла брали участь директор театру Михайло Васильович Захаревич спільно з видатним актором і художнім керівником театру Богданом Сильвестровичем Ступкою. Спеціально для цього проекту була розроблена нова модель крісла «Мадрид», яка враховувала всі вимоги і побажання керівництва театру. Це крісло відрізняється своїм комфортом за рахунок балансу класичних ліній і врівноважених пропорцій. Декор у вигляді фігурних елементів підкреслює витончену театральність крісла.

Відповідно до нового інтер’єру зали, крісла були виконані в оббивці з протипожежної тканини глибокого темно-зеленого кольору. Дерев’яні елементи крісел: підлокітники, накладки та обклад, тоновані спеціальним лаком швидкої кристалізації, що захищає дерево від зовнішніх пошкоджень.

На додаток до крісел в партері, на верхні ложі і балкони були закуплені вишукані дерев’яні стільці в аналогічній колірній гамі.

Цей проект був зданий майже 10 років тому, проте до цих пір крісла Меблевої фабрики Прем’єра радують глядачів театру імені Івана Франка своїм комфортом і надійністю, стійко витримуючи боротьбу з часом.

*У публікації використані фото з сайту president.gov.ua

*В даному проекті представлені крісла серії Мадрид